Jak czyścić poduszki

Jak prać poduszki

Zarówno funkcjonalne jak i estetycznie przyjemne, poduszki do rzucania mogą wiązać razem różnokolorowe akcenty w dywanach, kawałkach wystroju domu i sofach w salonie, pożyczając miękką krawędź do wystroju wnętrz Twoich przestrzeni życiowych. Jednakże, ponieważ są one często używane do podtrzymywania szyi i głowy, utrzymanie poduszek do rzucania w czystości i świeżości może być uciążliwe – ale nie musi. Podążaj za tymi wskazówkami, które pomogą Ci zachować żywe kolory Twoich poduszek, niemal bez wysiłku!

Porady dotyczące czyszczenia i konserwacji poduszek

Metoda używać dla poduszki zależy na jaki masz typ poduszki. Podczas gdy niektóre mogą być rzucone w frontową ładującą pralkę, inni wymagają żeby czyścić je ręcznie.

  • Pierwszym krokiem jest określenie właściwej metody czyszczenia poduszek. Szukać wytwórca opieki etykietę na twój poduszce. Niektórzy powiedzą, że należy czyścić tylko na sucho, a inni mogą powiedzieć, żeby prać poduszki ręcznie z łagodnym detergentem. Jeszcze inni powiedzą ci, że tylko spot clean.
  • Jeśli nie ma etykiety opieki jest dostępna, określić typ tkaniny. Jedwabie i aksamity zazwyczaj wymagają użycia płynu do czyszczenia na sucho. Dla innych materiałów, takich jak bawełna lub poliester, delikatne pranie wodą jest bezpieczne.
  • Zrób test punktowy tkaniny za pomocą białego ręcznika z odpowiednim roztworem czyszczącym dla tkaniny. Zaplam go o poduszkę i przytrzymaj przez 30 sekund. Następnie sprawdź ręcznik dla każdego transferu koloru, pozwól wyschnąć i sprawdź ponownie, aby upewnić się, że kolor nie wyblakł.
  • Czyszczenie gąbką jest możliwe dla niektórych poduszek rzucać. Możesz je wyczyścić za pomocą dobrego szamponu do tapicerki i dobrej jakości gąbki. Pracuj z szamponem w piance do poduszek w kółko, zwracając szczególną uwagę na wypustki i inne szczeliny. Zetrzyj nadmiar wilgoci i szamponu czystymi białymi ręcznikami.
  • Jeżeli suchy cleaning wskazuje, używa czystą i suchą gąbkę zanurzającą w suchym cleaning rozwiązaniu czyścić tkaninę używać ten sam kolistego ruch, pracuje je w piping, creases i fałdy poduszka. Ponownie, plamy to z czystymi białymi ręcznikami.

Jak zdezynfekować poduszki

Pranie poduszek narzutowych nie jest trudne, ale istotne jest, aby uzyskać je całkowicie suche przed ponownym użyciem. Oto kilka szybkich wskazówek:

  • Po pierwsze, usuń wszelkie pokrowce i umyj je oddzielnie od poduszki.
  • Użyj wstępnego roztworu dla plam, wcierając go gąbką.
  • Pierz w ciepłej wodzie w pralce ładowanej od przodu na delikatnym cyklu. Użyj łagodnego detergentu.
  • Powieś do wyschnięcia w przewiewnym miejscu, aż do całkowitego wyschnięcia.
  • Puszyste poduszki w suszarce bez ciepła, używając kilku piłek do suszenia, aby zmienić kształt poduszek.

Jak utrzymać czystość poduszek na dłużej

Jak czyścić poduszki

Regularnie odkurzanie lub odkurzanie swoich poduszek rzucać jak odkurzasz swoją tapicerkę będzie trzymać je od konieczności czyszczenia przez dłuższy okres czasu. Także, używać rzutów poduszki pokrycia w coordinating colours także robi mię łatwy czyścić one często, szczególnie jeżeli one są maszynowo prać – gdy ty potrzebujesz martwić się o ciemnych barwnikach mieszać w z lekkimi białkami. Wreszcie, trzymaj trudne do wyczyszczenia poduszki rzutu nad ziemią i w trudniej dostępnych miejscach, gdzie psy, koty, dzieci i stopy ludzi nie zabrudzą ich często.

Rekomendowane artykuły