Jak wybrać łóżko tapicerowane do sypialni?

Jak wybrać łóżko tapicerowane

Niewiele rzeczy jest tak ważnych, jak dobry sen, a posiadanie wspaniałego łóżka tapicerowanego może sprawić, że obrócenie się na noc będzie wydawało się spełnieniem marzeń. Łóżko tapicerowane, dla niewtajemniczonych, wyróżnia się ramą łóżka owiniętą tkaniną, która tworzy ciepły i przytulny wygląd. Dostępnych jest wiele rodzajów łóżek tapicerowanych, a znalezienie idealnego stylu dla Ciebie wymaga bliższego przyjrzenia się niektórym cechom definiującym. Oto szybki przegląd, który pomoże Ci zawęzić poszukiwania.

Najlepsze (i najgorsze) z łóżek tapicerowanych

Czy łóżko tapicerowane jest odpowiednie dla Twojego stylu życia? Miękkość tkaniny ma swoje zalety i wady. Z jednej strony, możesz rozkoszować się luksusem i wyrazistym stylem pluszowego wezgłowia. Z drugiej strony, pielęgnacja może być bardziej czynnikiem, jeśli przekąszasz w łóżku lub masz zwierzęta, które kopią lub drapią. W przeciwieństwie do łóżek metalowych i drewnianych, tkanina może się plamić i rozrywać. Niektóre rodzaje tkanin są bardziej trwałe niż inne, więc szukaj ich, jeśli myślisz, że możesz ich potrzebować.

Materiały przyjazne dzieciom i zwierzętom

Odporne tkaniny, które wytrzymują rozpryski i szorstką zabawę to dobry wybór dla rodziców (zwierząt). Tkaniny z fakturą i wzorzyste sploty maskują codzienne zużycie, a deska czołowa ze sztucznej skóry jest łatwa do wyczyszczenia, ale może się rozerwać pod pazurami kotka lub szczeniaka. Aksamit i mikrofibra są wystawne, ale większość kotów uważa je za mniej niż optymalne do drapania.

Styl łóżka tapicerowanego

Nie wszystkie łóżka tapicerowane wyglądają tak samo. Wybierz pomiędzy prostym oparciem, nowoczesnym tapicerowanym wezgłowiem a bardziej tradycyjnym wezgłowiem z guzikami-tufting i ramą, która zakrzywia się wokół śpiącego. Jeśli wolisz alternatywę dla tuftingu, rozważ nietradycyjne geometryczne wzory z użyciem główek paznokci. Większość łóżek tapicerowanych używa dziś ram platformowych (które rezygnują z potrzeby stosowania sprężyny), siedząc nisko przy ziemi z minimalną przestrzenią pod spodem. Jeśli cenisz sobie przechowywanie pod łóżkiem, rozważ podwyższenie ramy.

Dbanie o Twoje łóżko tapicerowane

łóżko tapicerowane

Ponieważ nawet najbardziej skrupulatne osoby mogą od czasu do czasu rozlać, a nasze oleje do skóry i włosów prowadzą do zmian koloru w czasie, wiedza o tym, jak dbać o swoje tapicerowane łóżko ochroni twój zakup na lata. Odkurzaj tkaninę regularnie i czyść parą, jeśli masz taką funkcję. Zastosowanie sprayu do czyszczenia tkanin usuwa zapachy i odświeża przestrzeń. Plamy należy przecierać, nie trzeć, a czyścić łagodnym mydłem i wodą.
Kupowanie łóżkowej ramy jest wielką decyzją, jeden ty cieszysz się każdy noc dla wiele rok. Wybierając łóżko tapicerowane, możesz spokojnie odpoczywać wiedząc, że podjąłeś doskonałą decyzję, która daje poczucie intymności, zaproszenia i luksusu.

Rekomendowane artykuły